Ahojte, po dlhšej dobe sme sa rozhodli uverejniť informácie o pár nových novinkách a ďaľších veciach. Myslím že by sme mali začať pekne po poriadku, teda začneme tým čo sa udialo ako prvé…

TeamSpeak a problematika migrácie

Po veľmi dlhej dobe som musel zmeniť poskytovatela teamspeaku. Pre tento krok som sa rozhodol, pretože starý hosting nám nevyhovoval pomerom cena/výkon a chceli sme pridať pár vylepšení. Momentálne už TeamSpeak server funguje správne pod adresov ts.kockoland.sk. V prípade že sa pokúšate pripojiť na starý teamspeak tak vám to nepojde, pretože sme z bývalým poskytovatelom rozviazali zmluvu. Nový TeamSpeak server je poskytovaný z môjho vlastného datacentra. Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorých sa to dotklo.

A nemigroval sa len TeamSpeak…

Migrovalo sa skoro 75% extených funkcií ako su štatistiky, list z hlasovaním a hlavne časi databáz, ktoré sú pre funkčnosť serveru nesmierne dôležité.

Hey Kocka a aké sú novinky v minecrafte?

V minecrafte toho veľa nepribudlo, teda okrem rozšírenia výkupníka o možnosť ceduľky s aktuálnymi vykupovanými položkami. Poslednou dobou pripravujem všetko preto aby sa už webový buffer na výkupníka mohol spustiť. V najbližšej dobe je plánovaná technická odstávka,  takže zachvajte kľud. Momentálne sme boli nútený vypnuť mapu na webe, pretože nám to už neumožnoval preplnený disk, čiže v najbližšej dobe bude „čistka“. toto opatrenie sa dotkne len neaktívnych ostrovov na serveri.

Pridaj komentár